داستان ما | نیکند

نیکند: گنجینه جملات زیبا

نیکند قصد دارد تبدیل به بزرگترین وبسایت نقل قول و جملات زیبا در ایران شود. ما در نیکند سعی می‌کنیم مخاطبین خود از هر سنی را با جملات زیبا و عکس نوشته‌های دوست داشتنی از شخصیت‌های مهم تاریخی گرفته تا چهره‌های خبرساز امروزی آموزش داده و سرگرم کنیم. در نیکند می‌توانید جملات کوتاه و سخنان زیبا از هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران، نویسندگان و بسیاری حرفه‌های دیگر بخوانید. ما علاقه زیادی به نقل قول داریم، و مأموریت ما این است که خرد و دانش را با شما به اشتراک بگذاریم.


پیشرو در به اشتراک گذاری جملات زیبا

نیکند که به طور رسمی در مرداد ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد، یکی از قابل اعتماد ترین مراجع جملات زیبا و سخنان بزرگان به زبان فارسی در قالب عکس است. منبع اصلی ما سایت‌های انگلیسی معتبر نقل قول است، و در کنار آن از کتاب‌ها و مقالاتی که روزانه می‌خوانیم، فیلم‌هایی که تماشا می‌کنیم و آهنگ‌هایی که گوش می‌دهیم هم کمک می‌گیریم تا بتوانیم عکس پند، سخن، و جملات زیبا و آموزنده بسازیم. در واقع شیوه کار ما به این شکل است که می‌خوانیم، می‌بینیم، گوش می‌دهیم، و سپس می‌نویسیم، می‌نویسیم، و می‌نویسیم! شما می‌توانید از نتیجه کار ما لذت ببرید، و عکس‌های ما را در وبسایت، وبلاگ و صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


اصول کاری ما

ما اعتقاد داریم که مطالعه جملات کوتاه نگاهی اجمالی و منحصر به فرد از اتفاقات تاریخی، سیاسی و فرهنگی جهانی که در آن زندگی می‌کنیم به ما می‌دهد. به علاوه، معتقدیم که ذات این جملات ماهیت افرادی که نقل قول آن‌ها را می‌نویسیم را در اختیار ما می‌گذارد: علاقه‌مندی‌ها، گرایش اعتقادی، اصول فکری، عقاید و ایده‌های آن‌ها در زمان تسخیر شده تا نسل ما و نسل‌های بعد ما بتوانند از آن بهره ببرند.


چرا از نیکند استفاده کنیم؟

نیکند دسترسی بی حد و مرزی به دنیای نقل قول و جملات کوتاه و زیبا از بزرگان فراهم می‌کند. پایگاه اطلاعاتی ما از نقل قول بزرگان هر روز بزرگتر می‌شود. چه به دنبال جمله‌ای زیبا برای روز تولد، نامه‌ای عاشقانه، مقاله‌ای تحقیقاتی باشید و یا چه فقط برای سرگرمی به دنبال خواندن جملات کوتاه باشید، پیدا کردن جمله و نقل قول مورد نظرتان در نیکند بسیار آسان است. ما گنجینه‌ای از سخنان تاریخی، سیاسی، فرهنگی بر روی سایت‌مان موجود داریم. مجموعه دستچین‌شده نقل قول‌های ما شامل بهترین سخنان کوتاه از هر یک از موضوعات مختلف، از جملات عاشقانه گرفته تا موضوعات هنری، تجاری، پزشکی، مذهبی، علمی، انگیزشی و غیره است.

ما هر روز وبسایت‌مان را به همراه شبکه‌های اجتماعی خود در فیسبوک، تویتر و اینستاگرام با عکس جملات کوتاه و زیبا به روز می‌کنیم تا هزاران نفر بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. روشنفکران، دانشجویان و دانش‌آموزان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و خبرنگاران، محققان، اصحاب رسانه و عاشقان نقل قول از هر سنی شیفته کلکسیون ما می‌شوند.


جملات گلچین شده

ما در نیکند نقل قول و جملات زیبا را برای انتشار بر روی وبسایت و صفحات اجتماعی خود به دقت گلچین می‌کنیم. نویسندگان تیزبین و هوشیار ما سخنان آموزنده را انتخاب کرده و مجموعه نقل قول هایی ایجاد می‌کنند که الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده بازدیدکنندگان فرهیخته ما بوده و شما را سرگرم کند. بعضی جملات مناسبات تاریخی، سیاسی یا فرهنگی دارند، و بعضی دیگر از جملات تنها برای سرگرمی هستند. جملاتی که انتخاب می‌کنیم هدف‌دار بوده، و به شکلی طراحی شده‌اند که شما بتوانید تجربه‌ای ارزشمند در نیکند داشته باشید.


زندگینامه افراد معروف

ما برای تمام شخصیت‌های معروفی که جملات آن‌ها را نقل می‌کنیم، بیوگرافی یا زندگینامه‌ کوتاهی نیز قرار دادیم تا در صورتی که آن شخص را از قبل نمی‌شناسید، بتوانید شناختی کلی از وی به دست آورید. در نوشتن زندگینامه افراد سعی می‌کنیم بر روی موضوعات کلی همچون دوره زندگی، حرفه فرد و علت شهرت او تمرکز کنیم.


100% رایگان

نیکند سرویسی رایگان برای بازدیدکنندگان است و تمام درآمد ما از تبلیغات نمایش داده شده بر روی سایت‌مان تأمین می‌شود. ما در انتخاب تبلیغات نمایش داده در سایت نیز وسواس زیادی به خرج می‌دهیم، و سعی می‌کنیم آگهی‌های با کیفیتی را نمایش دهیم که مزاحم خوانندگان سایت نشود چرا که ما برای مخاطبین خود ارزش قائلیم و می‌خواهیم که همه ما را دوست داشته باشند!


افراد سخن می‌گویند، نیکند گوش می‌دهد

نیکند می‌داند که در هر لحظه‌ای از شبانه روز، افراد مهم حرفی برای گفتن دارند. ما سعی می‌کنیم نقل قول و سخنان کوتاه را از مجموعه متعددی از شخصیت‌های شناخته‌شده جمع‌آوری می‌کنیم، و با این حال از شناخت افراد جدید لذت می‌بریم. اگر فکر می‌کنید که شخص مهمی از سایت ما جا مانده، ما را با خبر کنید. ما از پیشنهادهای شما استقبال می‌کنیم.


افراد 100% واقعی

وقتی در صفحات نیکند جستجو کنید، نقل قول و جملاتی را از افراد واقعی می‌بینید، نه شخصیت‌های فیلم، کتاب یا نمایشنامه‌های محبوب. اگر متوجه شخصیتی شدید که انسانی واقعی نیست، به ما اطلاع دهید و ما آن را اصلاح خواهیم کرد.


خردمندانه، یا غیر خردمندانه!

مجموعه سخنان و نقل قول های ما شامل بسیاری از جملات انگیزشی، آموزنده و آگاهانه است، ولی همه نقل قول‌های ما خردمندانه نیستند. ما بسیاری از جملات سرگرم کننده و غیر خردمندانه هم در سایت‌مان قرار می‌دهیم چرا که موجب سرگرمی بوده یا این که مجموعه فرهنگی ما را گسترش می‌دهد. شاید این جملات نه هوشمندانه، نه آموزنده و نه بامزه باشند، ولی فردی که آن جمله را بیان کرده حرفی برای گفتن داشته که برایش اهمیت داشته است، و به همین دلیل، جمله آن‌ها برای ما نیز اهمیت دارد.


به گفتگو بپیوندید

از جملات و عکس نوشته‌های زیبای ما در فیسبوک، تویتر و اینستاگرام، لذت ببرید. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا جملات کوتاه ما در قالب عکس را روزانه در نیوزفید خود دریافت کنید. عکس‌های ما را لایک کنید، برای ما کامنت بگذارید و آن‌ها را با دوستان، خانواده و دیگر هواداران نیکند به اشتراک بگذارید.


نیکند موبایل

پشت کامپیوتر ننشسته‌اید؟ مشکلی نیست! ما می‌دانیم که شما علاقه دارید با گوشی هوشمند و تبلت خود از نیکند بازدید کنید، به همین دلیل سایت خود را با فرمت موبایل هم طراحی کرده‌ایم تا در هر زمان و مکانی بتوانید جملات زیبا و عکس نوشته‌های ما را به آسانی مشاهده کنید، جستجو کنید و به اشتراک بگذارید. تمام شخصیت‌های معروف و جملات کوتاه موجود در سایت نیکند در نسخه موبایل سایت ما نیز قرار دارد، پس خیال‌تان راحت باشد که چیزی را از دست نخواهید داد! هیچ وقت نمی‌دانید چه زمانی به جمله‌ای خوب نیاز دارید، به خاطر همین نیکند آماده است.

جملات برای کمال

در نیکند، کیفیت و صحت مطالب برای ما اولویتی مهم است. اگر در آرشیو جملات کوتاه سایت متوجه خطایی شدید که از دست ما در رفته، فقط کافی است ما را مطلع کنید و ما بلافاصله آن را اصلاح خواهیم کرد. ما قدر نظرات و صبر شما را می‌دانیم.